Xiaomi-მ გამოაცხადა თავისი პირველი კროსოვერი
Xiaomi-მ თავისი ახალი პროდუქტის, კროსოვერის YU7-ის ოფიციალური სურათები გააზიარა. მოდელის ოფიციალური პრეზენტაცია მომავალ ზაფხულს იგეგმება, თუმცა ამავდროულად ახალი პროდუქტის შესახებ ინფორმაცია ჩინეთის მრეწველობის სამინისტროს სასერტიფიკაციო მონაცემთა ბაზაში გამოჩნდა. მოწოდებული ინფორმაციის მიხედვით ვიმსჯელებთ, კროსოვერი ხელმისაწვდომი იქნება ექსკლუზიურად სრულამძრავით.
ფოტოებიდან ხედავთ, რომ Xiaomi YU7-ის გარეგნობა მრავალი თვალსაზრისით ჰგავს SU7 სედანს, გარდა სხეულის განსხვავებებისა. ახალი მოდელი წინა მოდელისგან განსხვავდება მხოლოდ გაზრდილი კლირენსით და ოდნავ შეცვლილი სახურავით. მაგალითად, წინა ბამპერის ფორმა, მსუბუქი ელემენტების მდებარეობა და დიფუზორის დიზაინი იგივე რჩება. ამ დროისთვის სალონის შესახებ ინფორმაცია არ ვრცელდება.
ამ დროისთვის ცნობილია, რომ YU7-ს აქვს ორი ელექტროძრავა 300 ცხ.ძ. წინა და 392 ცხ.ძ უკან. მაქსიმალური სიჩქარე აღწევს 253 კმ/სთ. ეს კროსოვერი ასევე აღჭურვილია CALT-ის ბატარეით, მაგრამ დეტალები მისი სიმძლავრისა და დიაპაზონის შესახებ ჯერ არ არის გამჟღავნებული.

Xiaomi готовит к выпуску первый кроссовер
Компания Xiaomi представила официальные фотографии своей новой модели — кроссовера, получившего название YU7. Полноценная премьера автомобиля запланирована на лето следующего года, однако одновременно с этим информация о новинке появилась в сертификационной базе Министерства промышленности Китая. Судя по представленным данным, YU7 будет доступен исключительно с полным приводом.
Судя по фотографиям, внешний вид Xiaomi YU7 практически идентичен седану SU7, с учетом различий в кузове. Фактически, новая модель отличается от своей предшественницы лишь увеличенным клиренсом и слегка измененной крышей. Например, форма переднего бампера, расположение осветительных элементов и дизайн диффузора оставлены без изменений. На данный момент нет доступных изображений интерьера.
На текущий момент CAR4RU стало известно, что в автомобилях Xiaomi YU7 установлены два электродвигателя, обладающие мощностью 300 л.с. спереди и 392 л.с. сзади. Максимальная скорость достигает 253 км/ч. Этот кроссовер также оборудован батареей от компании CALT, однако информация о ее емкости и запасе хода пока отсутствует.